فارسی

نماز حضرت امام حسن مجتبی (ع)

نحوه نمایش

مطلب قبلی نماز حضرت فاطمه زهراء(س)
نماز امام حسین، حضرت اباعبدلله(ع) مطلب بعدی
[بنا بر نقل سید ابن طاووس در کتاب «جمال الاسبوع»] نماز امام حسن(علیه‌السلام) در روز جمعه چهار رکعت است که مانند«نماز امیرالمؤمنین(علیه‌السلام)» می‌باشد.
نماز دیگر آن حضرت در روز جمعه نیز چهار رکعت است که در هر رکعت «یک‌بار» سوره «حمد» و «بیست‌وپنج» بار سوره «توحید» خوانده می‌شود.

دعای آن حضرت:
اللّٰهُمَّ إِنِّى أَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِجُودِكَ وَكَرَمِكَ، وَأَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِمُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَرَسُولِكَ، وَأَتَقَرَّبُ إِلَيْكَ بِمَلَائِكَتِكَ الْمُقَرَّبِينَ وَأَنْبِيائِكَ وَ رُسُلِكَ، أَنْ تُصَلِّىَ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ عَبْدِكَ وَرَسُولِكَ وَعَلَىٰ آلِ مُحَمَّدٍ، وَأَنْ تُقِيلَنِى عَثْرَتِى، وَتَسْتُرَ عَلَىَّ ذُنُوبِى وَتَغْفِرَهَا لِى، وَتَقْضِىَ لِى حَوَائِجِى، وَلَا تُعَذِّبْنِى بِقَبِيحٍ كَانَ مِنِّى، فَإِنَّ عَفْوَكَ وَجُودَكَ يَسَعُنِى، إِنَّكَ عَلىٰ كُلِّ شَىْءٍ قَدِيرٌ.
خدایا! به امید جود و کرم تو به‌سویت تقرّب می‌جویم و به دوستی محمّد بنده و فرستاده‌ات به‌سوی تو و به فرشتگان مقرّب به پیشگاه تو و به پیامبران و فرستادگانت تقرب می جویم و این که بر محمّد، بنده شایسته و فرستاده‌ات و بر خاندان محمّد درود فرستی و از لغزشم درگذری و گناهانم را بر من بپوشانی و آن‌ها را بیامرزی و نیازهایم را برآورده سازی و به کار زشتی که از من سرزده عذابم نکنی، چه همانا عفو و بخشش تو بر من فراگیر است، مسلماً تو بر هر کاری توانایی.


- نماز رسول خدا، حضرت محمد(ص)
- نماز امیرالمومنین حضرت علی(ع)
- نماز حضرت فاطمه زهراء(س)
- نماز امام حسین، حضرت اباعبدلله(ع)
- نماز امام سجاد، حضرت زین‌العابدین(ع)
- نماز حضرت امام محمد باقر(ع)
- نماز حضرت امام جعفر صادق(ع)
- نماز امام هشتم حضرت امام رضا(ع)
- نماز امام زمان، حضرت مهدی(ع) و دعای آن حضرت

مطلب قبلی نماز حضرت فاطمه زهراء(س)
نماز امام حسین، حضرت اباعبدلله(ع) مطلب بعدی

پر بازدید ترین مطالب سال
پر بازدید ترین مطالب ماه
پر بازدید ترین مطالب روز

گزارش خطا